Instock
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Vaorlo Model | V23/P23/V8S |
| Material | Plastic, Silica GEL |
| Battery Capacity[mAh] | 140 |
| Battery life up to[hours] | 30 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Semi-open |
| Max Output | 3mW |
| Number Of Drivers | 1 |
| Charging Method | cable |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Total Harmonic Distortion | 0.01% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Package List | User Manual, Charging Cable |
| Features | waterproof, With microphone, Active Noice Cancelling, Dual Connection |
| Codecs | AAC, sbc |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 123dB |
| Function | For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, for Flying, Common Headphone, for Hunting & Shooting, For Mobile Phone, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, Kids' Headphones, For Hearing Aid, For Outdoor, For Office, For Sleep, For DJ, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | True wireless |
| Style | Ear Hook |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | VAORLO |
| Resistance | 32Ω |
| Features1 | V8 Bluetooth Earphone Wireless Stereo HD Headphones V9 Bluetooth Hands In Car Kit With Mic For iPhone Samsung Huawei Phone |
| Features2 | Single digital display wireless bluetooth headset general business noise reduction 5.0 bluetooth headset with microphone headset vaorlo |
| Features3 | V9 Bluetooth-compatible Headset Wireless Hands-free Noise Control Stereo Music Earphone With Microphone Drop Shipping vaorlo |
| Features4 | V9 Single Earphones Long Standby Business Headphones Waterproof Mono Headset Outdoor HD Call Bluetooth Wireless Earbuds With Mic |
| Features5 | Ear Mounted Wireless Bluetooth Earphones For Business Calls Noise Reduction Stereo Mini Single Earplugs Wireless Bluetooth EP vaorlo |
| Features6 | Left and Right Ear Universal |
| Features7 | HiFi sound quality |
| Features8 | For Android Xiaomi Huawei Samsung Oppo Vivo iPhone etc. |
| Features9 | With LED Display |
| Features10 | 270 Degree Rotation, can be worn on both left and right ears |
| Features11 | With HD Mic Handsfree Calling |
| Features12 | IPX6 Life Waterproof Design |
| Features13 | For Sports Music Business Gaming |
| Features14 | LED Digital Display |
| Features15 | For Car Driver Sport Music |
| Features16 | Left Right Ear Universal Earphone |
| Features17 | 270 degree rotation |
| Features18 | With HD MIC Noice Cancelling |
| Features19 | Ultra-long Standby |
Instock
There are no reviews yet.