Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | ABS, Plastic |
| Weight[g] | 40 |
| Battery Capacity[mAh] | 300 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Maximum wireless range[m] | 60m-70m |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Semi-open |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | Charging case |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | other |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | other |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Features | With microphone, Amazon Alexa Support, Active Noice Cancelling |
| Codecs | None |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Waterproof | No |
| Plug Type | None |
| Function | for Video Game, Common Headphone, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Communication | WireLess |
| Style | Wireless headphone & headset |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | DAMORE |
Instock
There are no reviews yet.