Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Battery Capacity[mAh] | 500 |
| Battery life up to[hours] | 72 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | 20m-30m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | cable |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | Ferrite |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 4.2, V4.2+CSR |
| Package List | User Manual, Charging Cable |
| Features | waterproof, With microphone, Active Noice Cancelling |
| Codecs | None |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Plug Type | None |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | None |
| Communication | Wireless+Wired |
| Style | Headphone |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | kebidumei |
| Support Memory Card | No |
| Resistance | 32ΩΩΩΩ |
| Standby | 120 hours |
| Play Time | 15 hours |
| Charging Time | 1 hours |
| Lithium Battery | 3.7V/500mA |
| MIC Distance | 1 Meter |
| Feature 1 | Helmet Headset Bluetooth |
| Feature 2 | Helmet Headset Motorcycle Bluetooth |
| Feature 3 | Helmet Headset Motorcycle |
| Feature 4 | Motorcycle Headset Helmet |
| Feature 5 | Motorcycle Headset Bluetooth |
| Feature 6 | Motor Headset Bluetooth |
| Feature 7 | Helmet Motor Headset |
| Feature 8 | Helmet Motor Bluetooth Headset |
| Feature 9 | Headset for Helmet |
| Feature 10 | Headset Motorcycle Helmet |
| SKU | CCZ000719 |
Instock
There are no reviews yet.