Instock
| Weight | 0.022 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 11 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Width[mm] | |
| Depth[mm] | |
| Weight[g] | 20 |
| Height[mm] | |
| Battery Capacity[mAh] | 90 |
| Battery life up to[hours] | 5 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Semi-open |
| Max Output | 1mW |
| Number Of Drivers | 1 |
| Charging Method | cable |
| Headphone Pads Material | other |
| Magnet Type | other |
| Driver Diameter | 10mm |
| Total Harmonic Distortion | 1% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Package List | User Manual, Charging Cable |
| Features | waterproof, With microphone, Active Noice Cancelling |
| Codecs | Apt-X |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Line Length | 0m |
| Sensitivity | 115dB |
| Plug Type | None |
| Function | For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport, Kids' Headphones, For Hearing Aid, For Outdoor, For Swimming, For Office, For Sleep, For DJ, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | USB |
| Communication | WireLess |
| Style | Ear Hook |
| Certification | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | VIKEFON |
| Support Memory Card | No |
| Resistance | 32Ω |
Instock
There are no reviews yet.