Instock
| Weight | 0.11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 4 cm |
| Material | ABS, Plastic |
| Weight[g] | 100 |
| Battery life up to[hours] | 3 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Max Output | 15mW |
| Charging Method | Charging case |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable, Replaceable Pads Set |
| Features | waterproof, With microphone, Active Noice Cancelling |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Function | for Video Game, Common Headphone, for Hunting & Shooting, For Mobile Phone, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, For Hearing Aid, For Outdoor, For Office, For Study |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Hybrid technology |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | None |
| Communication | True wireless |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | FUYUN |
| Support Memory Card | No |
Instock
There are no reviews yet.