Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Material | Silica GEL |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Semi-open |
| Charging Method | Charging case |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Codecs | AAC |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | No |
| Plug Type | Line Type |
| Function | Common Headphone, For Mobile Phone, Sport |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | True wireless |
| Style | Ear Hook |
| Certification | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | LEVCOECAM |
| Support Memory Card | No |
| Number Of Drivers | 1 |
| Model Number | 525 |
| Feature 1 | Smart Noise Cancelling Reduction |
| Feature 2 | HD Call Business Earphones |
| Feature 3 | Painless Wireless Earphone |
| Feature 4 | Car headset |
| Feature 5 | HD Call With Mic Microphone |
| Feature 6 | Bluetooth 5.0 Headset |
| Feature 7 | Auto Connect Pair Pairing |
| Feature 8 | Business Earphones |
Instock
There are no reviews yet.