Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.56 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 33 × 16 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-18 |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 1/14 |
| Model Number | JJRC-C8802 |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Brand Name | DISHUO |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.