Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 21 × 30 cm |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | Double E Excavator E598 |
| Flight Time | 20 Minutes |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | 7.4V 1200mAh |
| Remote Distance | about 30m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | DOUBLE E |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Model | E598 |
| Style | Construction Engineering Excavator |
Instock
There are no reviews yet.