Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Farm Animals Type | chicken |
| Material | Plastic, ABS |
| Brand Name | JIECARE |
| Type | Farm Animals |
| Origin | Mainland China |
| Port Size | 1/2 " |
| Media | Water |
| Temperature of Media | Medium Temperature |
| Standard or Nonstandard | Standard |
| Model Number | Float Ball Valve |
| Power | HYDRAULIC |
| Pressure | Low Pressure |
| Float Material | PE |
| Spool Material | NR |
| Connection | Welding |
| Wire port size | 1/2 |
| Flow direction | one-way |
| Drive | hydraulic control |
| Uses | water |
| Type (channel position) | Right Angle |
| Installation size | 9.9cm/3.90 |
| Apply pressure | 0.01- 1.2 MPA |
Instock
There are no reviews yet.