Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.092 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | YES |
| Product Type | Temperature Humidity Meters |
| Model Number | Smart Hygrometer |
| Material | ABS |
| Thermometer Use | Garden Thermometer |
| Thermometer Type | Digital |
| Brand Name | ORIA |
| Origin | Mainland China |
| Type | Household Thermometers |
| Temperature Range | 20-65℃(-4-150℉) |
| Temp Accuracy | ±0.5℃/1℉ |
| Wireless Range | 50 Meters |
| Sensor Iype | MEMS |
| Battery | 2*AAA |
| History Memory Time | Every 10 Mins |
| Size | 38*38mm |
Instock
There are no reviews yet.