Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 38 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Condition | New |
| Feed Mechanism | Walking Foot |
| Mechanical Configuration | Off-the-Arm |
| Stitch Formation | Overlock Stitch |
| Type | Household Sewing Machine |
| Brand Name | EXUAN |
| Origin | Mainland China |
| Product Name | Overlock Sewing Machine |
| Number of lines | four/three lines |
| Using needle | DP5 * 80-95 |
| Needle pitch | 2.5-3.5mm |
| Maximum speed | 2000 rpm |
| Power | 300W |
| Edge width | 4.7-5.7mm |
| Gross weight/net weight | 8/7.5KG |
| Packaging volume | 270 * 250 * 285mm |
Instock
There are no reviews yet.