Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 80 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Stitch Formation | chain stitch, Lock Stitch |
| Type | Household Sewing Machine, Industrial Sewing Machine |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Garment Shops, Machinery Repair Shops, Home Use, Other |
| Condition | New |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Mechanical Configuration | Post-Bed |
| Max. Sewing Thickness | 7.2-10mm |
| Stitch Length | 5mm |
| Power | 250/370W |
| Overall Dimensions | 640*320*590mm |
| Feed Mechanism | Manual |
| Warranty | Unavailable |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | Not Available |
| Core Components | Other, Gear, Motor |
| Weight (KG) | 43 KG |
| Operation | Manual |
| Features | HIGH-SPEED |
Instock
There are no reviews yet.