Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Hand Woven rug |
| Modes of Sale | sell in piece |
| Decoration Style | Nordic Cotton Linen Bedside Carpet |
| Technics | Machine Made |
| Design | Kilim design |
| Material | cotton with linen |
| Shape | Rectangle |
| Pattern Type | Solid |
| Place | Living Room |
| Wash Style | Mechanical Wash, Hand Wash |
| Use | PRAYER, Decorative, Outdoor, bedroom, HOME, Toilet, BATHROOM, HOTEL |
| Style | European and American style |
| Brand Name | OSSUER |
| Origin | Mainland China |
| usage | living room, parlor, hallway, bedroom, tatami mat |
| thickness | 8-10mm super thick |
| weight | 1.4-1.7kg |
| color | Linseed ash |
Instock
There are no reviews yet.