Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Model Number | Hourglass Timer |
| Brand Name | XINCHEN |
| Origin | Mainland China |
| Size | 4.5×4.5x10cm |
| Time | 1/3/5/10/15/20/25/30 minutes |
| Type | Sand clock |
| Material | Glass + ABS |
| Style | Modern Minimalist |
| Is it a Gift? | Yes, Personal Gift |
| Colour | Blue, pink, green, red, purple, yellow, orange |
| Applicable gift giving occasions | Wedding anniversary, Birthday, Full moon, Travel commemoration, Graduation, Housewarming, Parties Gathering, Medical visits and consolation |
| Applicable gift giving relationships | Juniors, Couples, Spouses, Colleagues, Friends, Elders, Children, Peers Learning, Mentor |
| Applicable holidays | Christmas, Valentine's Day, Spring Festival, Father's Day, Mother's Day, Teacher's Day, Yuan Dan, Qixi, Halloween, National Day, Children's Day, Women's Day |
| Features 1 | Watch Sandglass Sand |
| Features 2 | Yellow Sand Timer |
| Features 3 | Hour Glass Sand Timer |
| Features 4 | Minutes Hourglass Sand |
| Features 5 | Glass Home Decoration |
| Features 6 | Clock Children Kids |
| Features 7 | unique gift |
| Features 8 | hourglass sand timer |
| Features 9 | Stress Relief Toys |
| Features 10 | Handmade Crafts |
Instock
There are no reviews yet.