Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.118 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Size | 25.15*14.55mm |
| Model Number | LS14250 |
| Battery Type | LiSOCl2 |
| Brand Name | Yangkelly |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Maximum Overall dimension (mm) | 25.15*14.55mm |
| Can you charge | NO |
| Rated voltage (V) | 3.6V |
| Storage Temperature | +30° max |
| Working Temperature | -60~+85° |
| Net Weight | About 9g |
| Used for | CNC machine tools, servers, programming, PLC, CNC, injection moulding |
Instock
There are no reviews yet.