Instock
| Weight | 0.068 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 9 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Metal, Plastic |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Semi-open |
| Max Output | 10mW |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | Charging case |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | other |
| Driver Diameter | 13mm |
| Total Harmonic Distortion | 1% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Features | With microphone |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Support Memory Card | No |
| Resistance | 32Ω |
| Line Length | 0m |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 96dB |
| Plug Type | None |
| Function | Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor |
| Volume Control | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | True wireless |
| Style | In-ear |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Lenovo, Lenovo |
| Model Name | LP40 PRO |
| Name | Lenovo LP40 Pro TWS Bluetooth V5.3 Earphones |
| Color | Purple, Black, White, Green, Pink |
| Earphone Single Battery Life | About 5-6 Hours |
| Earphone Battery Capacity | 30mAh |
| Charging Port | Type-C |
Instock
There are no reviews yet.