Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Capacity[mAh] | <500mAh |
| Bluetooth-compatible Version | 4.0 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Screen size[mm] | 0.96 inch |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Case Material | Plastic |
| Screen Style | Rectangle/Square-shape |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | Color LCD |
| Band Material | SİLİCA |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English |
| Function | Blood Pressure, Passometer, sleep tracker, Push Message, Heart Rate Tracker, Alarm Clock, REMOTE CONTROL, Activity Tracker, fitness tracker, Social Media Notifications, Message Reminder, week, Call Reminder |
| Brand Name | JingTider |
| Origin | Mainland China |
| Color | Black, Gray, Green, Blue, Red, Orange, Blue White |
| Waterproof Level | Waterproof IP67 |
| Battery Capacity | 100mAh |
| Screen | 0.96 inch HD Color Display |
| Main Function | Blood Pressure Monitor, Heart Rate Monitor |
| Support System | Support Android 4.3 and above, IOS 8.0 and above |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| menstrual function | menstrual period, ovulation period, safety date |
| bluetooth ic | Nordic 52832 |
Instock
There are no reviews yet.