Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Capacity[mAh] | 2950 mAh |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, Steps Tracker, Activity Tracker |
| Screen size[mm] | |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Case Material | Plastic |
| Screen Style | Rectangle/Square-shape |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | None |
| Band Material | SİLİCA |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | No |
| Compatibility | ios |
| Language | English |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Heart Rate Tracker, Activity Tracker |
| Brand Name | XIAOMI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.