Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 3 cm |
| Weight[g] | 43g |
| Band length[mm] | 120cm-200cm |
| Battery Capacity[mAh] | 120-180mAh |
| Bluetooth-compatible Version | None |
| Global positioning | Gps |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, Activity Tracker |
| Screen size[mm] | 46*8*11.5 |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Style | fashion |
| Application Age Group | Women |
| Band Material | Metal |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | Yes |
| Compatibility | Android |
| Language | CN, English, Russian, FRENCH, japanese |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Calendar, Heart Rate Tracker, Activity Tracker, Heart rate monitoring, multi-sport mode, step counting, calories, dist |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
| color | black, gold, silver |
| product weight | 43G |
| physical dimension | 46*8*11.5 |
| For people | business lady |
| battery capacity | 120MAH |
| waterproof level | Life waterproof |
| Operation method | touch |
| Wristband material | alloy |
| screen type | TFT screen |
| Case material | aluminum alloy |
Instock
There are no reviews yet.