Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Weight[g] | 34 |
| Band length[mm] | 270 |
| Band width[mm] | 30 |
| Battery Capacity[mAh] | <500mAh |
| Bluetooth-compatible Version | other |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | other |
| Activity Tracked | other |
| Screen size[mm] | 0.96inch |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Case Material | Alloy |
| Screen Style | Rectangle/Square-shape |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | LCD |
| Band Material | RUBBER |
| Waterproof Grade | Not waterproof |
| Touch Screen | No |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English |
| Function | Shock Resistant |
| Brand Name | TrustDii |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.