Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 35 × 23 cm |
| Power Source | AC |
| Inbox adaptor | Yes |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Lighting Type | Photographic Strobe Lighting |
| Color Temperature Version | RGB Version |
| Model Number | amaran 150c |
| Color Temperature | others |
| Package | Yes |
| Brand Name | Aputure |
| Aputure Model | amaran 150c |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Product name | amaran 150c |
| CCT | 2500K to 7500K |
| CRI | 95+ |
| TLCI | 95+ |
| CQS | 97+ |
| SSI (D56) | 71+ |
| TM-30 RF (Average) | 92 |
| TM-30 RG (Average) | 101 |
| Lumens | 11196 lm (5600K) |
| Firmware Upgradeable | Sidus Link |
Instock
There are no reviews yet.