Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Second Webcam Pixels | 8MP |
| Front Webcam Pixels | 5MP |
| Google Play | Yes |
| Camera | Second Webcam, Front Webcam Pixels |
| Package | Yes |
| Cell Capacity | 6650 |
| Extend Port | TYPE-C |
| Tablet Storage Capacity | 128GB |
| Processor Core | Octa Core |
| Operating System | Xiaomi HyperOS |
| Display Size | 8.7 |
| Feature | FM |
| Memory Capacity | 6GB |
| Processor Model | others |
| Processor Manufacture | MTK |
| Network | WIFI |
| Supporting Language | English, Russian, Spanish, SWEDISH, Portuguese, Turkish, Italian, german, Chinese, FRENCH, japanese, POLISH, UKRAINIAN, Greek, HEBREW |
| Brand Name | XIAOMI |
| Xiaomi Model | Redmi Pad SE8.7 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Tablet PC |
| Processor | MediaTek Helio G85 |
| Screen resolution | 1340*800 |
| 3.5 mm headphone jack | Support |
| Speaker | Dual speakers |
| Charger Power | 18W |
Instock
There are no reviews yet.