Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Second Webcam Pixels | 13MP |
| Front Webcam Pixels | 8MP |
| Camera | Second Webcam, Front Webcam Pixels |
| Net Weight | 400-500g |
| Package | Yes |
| Cell Capacity | 6550mAh |
| Extend Port | 3G External |
| Tablet Storage Capacity | 256GB |
| Processor Core | Octa Core |
| Operating System | Android |
| Display Size | 8.8inch |
| Feature | Dual Cameras |
| Memory Capacity | ≥8GB |
| Processor Model | Snapdragon |
| Display resolution | 2560×1600 |
| Processor Manufacture | QUALCOMM |
| Network | WIFI |
| Supporting Language | English, Chinese |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Gaming Tablets |
| Interface | USB-C 3.2 Gen2+USB2.0 |
| others | Dual X-axis motor, gravity induction |
| Face recognition | Yes |
| Ultra high refresh rate | 165Hz |
| Time to market | September 2024, Y700 Third |
| Generation | Lenovo Legion Y700 3rd |
| Weight | Approximately 350g |
Instock
There are no reviews yet.