Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 14 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 0.5w-3w |
| Battery Capacity(mAh) | 1300 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | ABS |
| Storage Channel | FRS:22 or PMR:16 |
| Frequency Range | FRS:462-467MHz or PMR:446MHz |
| Dimensions | 122x50x18mm |
| Model Number | FRS:RT19 or PMR:RT619 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | RETEVIS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Color | black |
| Battery Capacity | Li-ion 1300mAh |
| Working Voltage | DC 3.7V |
| Antenna Impendence | 50Ω |
| Working temperature | -20-60℃ |
| Weight (Include battery) | 90g |
| Type | Two Way Radio |
| Antenna Connector | Fixed |
| Audio Connector | Compatible with Kenwood 2Pin |
| Usable programming cable | C9018A / C9055A |
| Chip | BK |
Instock
There are no reviews yet.