Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 7 × 3 cm |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2600 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | Battery Only |
| Frequency Range | Battery Only |
| Dimensions | 120*60*24mm |
| Model Number | NNTN4497DR |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Walkie Talkie Battery |
| Item Name | NNTN4497DR Li-ion Battery |
| Feature | Support Type-C Charging |
| Capacity | Real 2600mAh |
| Quality | Brand New |
Instock
There are no reviews yet.