Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 4800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Dimensions | 8*4*2 |
| Model Number | Original Baofeng UV9R Plus/UV-9R Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Voltage | DC 7.4V |
| Operated Temperature | -30c-+60c |
Instock
There are no reviews yet.