Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | / |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 200 Channels |
| Frequency Range | 136-174MHz & 220-270MHz & 350-390MHZ & 400-480MHz |
| Dimensions | 95*105*38mm |
| Model Number | QYT KT-7900D QUAD 4 BANDs |
| Walkie Talkie Type | Car |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | KSTERA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China (Mainland) |
| Power | 25W |
| Type | Two Way Radio |
Instock
There are no reviews yet.