Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.53 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 3800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Frequency Range | UV-5R 8W |
| Model Number | UV-5R 8W |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.