Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 18 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 10w-25w |
| Battery Capacity(mAh) | 4800mAh/8000mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP67 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 channels |
| Frequency Range | VHF : 136-174 MHz UHF : 400-520 MHz |
| Dimensions | 120x53x35mm (without antenna) |
| Model Number | uv-9r plus |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Color | Black, SMA-F Female, Two Way Radio |
| power | 15W |
| FM radio | 65MHz-108MHz |
Instock
There are no reviews yet.