Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 19 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 0.5w-3w |
| Battery Capacity(mAh) | 1000 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | ABS+PC |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | PMR:446MHz or FRS:462MHz |
| Dimensions | 109.8×57.5x32mm(4.32×2.26×1.26 inch) |
| Model Number | PMR:RB635 or FRS:RB35 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | RETEVIS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Weight (with battery) | 130 g |
| Output Power | PMR≤0.5W or FRS ≤2W |
| USB Charge Jack | Special Mini USB 5Pin type |
| Audio interface | Compatible with 2Pin K plug accessories |
| Antenna type | Fixed Antenna |
| Main fucnitons | VOX/Scan/Emergency Alarm/CTCSS/DCS/Flashlight etc. |
| Available Programming Cable | C9018A/C9055A |
Instock
There are no reviews yet.