Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 5 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | 400-470MHz |
| Dimensions | 21*54*135mm |
| Model Number | BF-T20 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Box Weight(2PCS) | 420g |
| Stand-by time | 5days / 120 Hours |
| Feature 1 | Battery saving function |
| Feature 2 | USB charging |
| Feature 3 | upgrade of BF-C9 |
| Feature 4 | upgrade of KD-C1 |
| Feature 5 | Children Toys |
| Feature 6 | Baofeng Walkie Talkie |
Instock
There are no reviews yet.