Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 3500 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | TX:UHF:400-520MHz VHF:136-174MHZ |
| Dimensions | 134*59*38mm(Without antenna) |
| Model Number | uv83 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | RYKS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.