Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.253 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1000 mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | 400-470MHz |
| Dimensions | 96*55*22mm |
| Model Number | KD-C1 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Function 1 | Super receive |
| Function 2 | Strong Anti-interference |
| Function 3 | Signal Prompt |
| Function 4 | Scanning |
| Function 5 | Dustproof |
| Function 6 | Sound |
| Function 7 | Time-out-timer |
| Function 8 | Battery Saving |
| Function 9 | Low Battery Warning |
| Function 10 | Monitor |
| Function 11 | QT and DQT |
| Function 12 | Lightweight And Portable |
| Function 13 | VOX Hands-free |
| Function 14 | Channel Lock |
Instock
There are no reviews yet.