Instock
| Weight | 0.629 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 12 × 10 cm |
| Output Power(w) | 10w-25w |
| Battery Capacity(mAh) | 3800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 65-520MHZ |
| Dimensions | 135mm*55mm*30mm |
| Model Number | UV-5RH Pro Max |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Charger | USB Type-C Charging Radio |
| Band | Six Bands |
| Frequency 1 | FM:65-108MHz(RX) |
| Frequency 2 | AM:108-136MHz(RX) |
| Frequency 3 | VHF:136-174MHz(TX&RX) |
| Frequency 4 | 1.2m:220-240MHz(TX&RX) |
| Frequency 5 | Police:350-390MHz(RX) |
| Frequency 6 | UHF:400-520MHz(TX&RX) |
| Channels | 999CH |
| VHF Power | VHF14.5W(Max Power) |
| UHF Power | UHF 10W |
| Model 1 | Update of Baofeng UV-5RH Pro |
| Model 2 | Baofeng UV-5RM Radio |
| Model 3 | Update of Baofeng UV-5R |
| Feature 1 | Fast Frenquency Copy |
| Feature 2 | Update of Baofeng UV-5RH |
| Feature 3 | FM Radio |
| Feature 4 | Noise Cancenling |
Instock
There are no reviews yet.