Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | TYT TH-UV8000D Charger |
| Frequency Range | TYT TH-UV8000D Charger |
| Dimensions | TYT TH-UV8000D Charger Dock |
| Model Number | TYT TH-UV8000D |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | TYT |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Voltage | DC 7.4V |
| Net Weight | 110G |
| Color | Black |
| Package | Bag |
| Type | Accessories |
Instock
There are no reviews yet.