Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.52 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 18 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 6000 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Frequency Range | 4G and UHF: 400-480MHz |
| Model Number | TK-889 |
| Walkie Talkie Type | PoC Network Walkie Talkie |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | >50km |
| Brand Name | Talkivis |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Main feature 1 | Simulation mode / public network mode |
| Main feature 2 | Unlimited distance/1-10 kilometers |
| Main feature 3 | TYPE-C charge |
| Main feature 4 | Dual-mode walkie talkie |
| Main feature 5 | With Wifi Bluetooth |
| LTE-FDD | B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 |
| LTE-TDD | B38/B39/B40/B41 |
Instock
There are no reviews yet.