Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2200mah |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | SBR-14LI Battery |
| Frequency Range | SBR-14LI Battery |
| Dimensions | SBR-14LI Battery |
| Model Number | SBR-14LI Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | RONGYIN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Model | SBR-14LI |
| Battery Voltage | 7.4V |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Type | Li-Ion Battery |
| Compatible Model 1 Battery | For Yaesu VX-8R |
| Compatible Model 2 Battery | For Yaesu VX-8GR |
| Compatible Model 3 Battery | For Yaesu FT1XD |
| Compatible Model 4 Battery | For Yaesu FT-2DR |
| Compatible Model 5 Battery | For FT5D 2023 |
| Compatible Model 6 Battery | For FT3D |
| Compatible Model 7 Battery | For Yaesu VX-8DR |
| Compatible Model 8 Battery | For Yaesu FT-1DR |
| Compatible Model 9 Battery | For Yaesu FNB-102LI |
| Compatible Model 10 Battery | For Yaesu FNB-101LI |
| Compatible Model 11 Battery | For Yaesu VX8DE |
| Compatible Model 12 Battery | FT3DR |
| Compatible Model 13 Battery | FT5DR |
Instock
There are no reviews yet.