Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.449 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 9 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1600 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 200 |
| Frequency Range | UHF:400-470MHz/VHF:136-174MHz |
| Dimensions | 115*60*37mm |
| Model Number | UV-K5(8) |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | quansheng |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, KC |
Instock
There are no reviews yet.