Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.201 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 25w-50w |
| Battery Capacity(mAh) | |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | UT-106UV Car Antenna Only |
| Frequency Range | 136-520Mhz, VHF 136~174MHz, UHF 400~520MHz |
| Dimensions | Cable About 3M |
| Model Number | UT-106UV BNC-male |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | SHIQSUN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Net Weight | 107G |
| Connector | BNC Male |
| Package | Zip Bag |
| High Gain | 3.0dB |
| Connection Cable's Length | 3 Meters Approx. |
| Car Antenna's Height | 42.5CM Approx. |
| Max Power | 50W |
| Impedance: | 50 ohm |
| V.S.W.R: | <1.5 |
| Center Frequency | 144/430Mhz |
| Hot Point 1 | BNC Antenna |
| Hot Point 2 | Handheld Radio Antenna BNC |
| Hot Point 3 | Portable Radio Antenna BNC |
| Hot Point 4 | Icom Antenna BNC |
| Hot Point 5 | Miland Antenna BNC |
| Hot Point 6 | Cobra Antenna BNC |
| Hot Point 7 | BNC-male Connector |
Instock
There are no reviews yet.