Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 6 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800mah/3800mah |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | Baofeng GT-3TP Walkie Talkie Battery |
| Frequency Range | Baofeng GT-3TP Walkie Talkie Battery |
| Dimensions | Baofeng GT-3TP Walkie Talkie Battery |
| Model Number | Baofeng GT-3 Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Capacity | 1800mAh/3800mAh |
| WH | 13.32Wh/28.12Wh |
| Type | Li-ion Battery |
| Model | BL-5 |
| Voltage | 7.4V |
| Compatible with 1 | GT-3 GT-3TP GT3 Battery |
| Compatible with 2 | GT3TP GT-3 Mark II, GT-3TP Mark III Battery |
Instock
There are no reviews yet.