Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 5 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 3200mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP68 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 200 |
| Frequency Range | VHF 136-174MHz UHF 400-480MHz |
| Model Number | TH-UV58 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | TYT |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.