Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1600mah |
| Waterproof / Water-Resistant | IP57 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 199 |
| Frequency Range | 136-174mhz&400-480mahz |
| Dimensions | 110*50*38mm |
| Model Number | QS-UVK58 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | RYKS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Quansheng | UV-K6 |
| UV-K58 | UV-K5(8) |
| Walkie Talkie | Two Way Radio |
Instock
There are no reviews yet.