Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w, <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | High mAh, High capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | No, No |
| Model Number | BF-888S |
| Walkie Talkie Type | Portable, Portable |
| Is_Display | No, No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG, BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, NONE |
| Material | ABS+PC |
| Storage Channel | Battery or Charger |
| Frequency Range | BF-888S Battery or Charger |
| Dimensions | Battery or Charger |
| Voltage | DC 3.7V |
| Package | Bag |
| Compatible | Baofeng BF-888S, BF-777S, BF-666S, BF-C1, Compatible with H777 H-777 |
| Type | Accessories |
Instock
There are no reviews yet.