Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.88 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | – |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 200 |
| Frequency Range | 136.000-174.000MHz & 400.000-480.000MHz |
| Dimensions | 59*121mm |
| Model Number | TH-UV98 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | MOTOZERUI |
| Origin | Mainland China |
| S | 82808 |
| Operating Voltage | 7.4VDC |
| Weight | 268g/0.6lb (battery and antenna included) |
| Modulation Type | FM |
| Audio power | > 500m W |
Instock
There are no reviews yet.