Instock
| Weight | 0.41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 11 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 Channels |
| Frequency Range | 76-108 MHz/108-136MHz/136-174MHz/220-260MHz/400-520MHZ/350-390MHz |
| Dimensions | 112*60*40mm |
| Model Number | Baofeng P15UV |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Model 1 | UV-999 Pro Max V2 |
| Model 2 | UV-15 Pro Max V2 |
| Capacity | High Capacity |
| Power | High Power |
| Channel | Up to 999 memory channels |
| Band | Six-band |
| FM | 76-108 MHz(RX) |
| AM | 108-136MHz (RX) |
| VHF1 | 136-174MHz (RX&TX) |
| VHF2 | 220-260MHz (RX&TX) |
| UHF1 | 400-480MHz (RX&TX) |
| UHF2 | 480-520MHz (RX) |
| Police | 350-390MHz (RX) |
| Charging method | Type-C Charging |
| Feature 1 | 1.44 inch HD LCD |
| Feature 2 | FM AM radio |
| Feature 3 | Wirless Copy Frequency |
| Feature 4 | NOAA |
| Feature 5 | 1750Hz tone for repeaters |
| Feature 6 | SOS Emergency function |
| Feature 7 | DTMF function |
| Feature 8 | IPX4 life waterproof (Splash waterproof protection). |
Instock
There are no reviews yet.