Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.545 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Metal |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 144-148MHz. 420-450MHz |
| Model Number | GT-3TP |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | FCC |
Instock
There are no reviews yet.