Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 3600mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | Battery Only |
| Frequency Range | Battery Only |
| Dimensions | Battery Only |
| Model Number | TH UV-8000D Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | QINGFEI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Type | Li-ion Battery |
| Votalge | 7.2V |
| Capacity | 3600mAh |
| Compatible Model | TH-UV 8000E UV 8000E Walkie Talkie |
| Compatible Model 2 | TC-8000 TC 8000V Two Way Radio |
Instock
There are no reviews yet.