Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | Original |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Li-ion |
| Storage Channel | Battery Only |
| Frequency Range | Battery Only |
| Dimensions | 12*5*2.9MM |
| Model Number | UV-68 Pro Max V2 Battery, UV-98 Pro Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG, BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Battery Capacity | High Capacity |
| Voltage | DC 7.4V |
| Net Weight | 120G |
| Type | Radio Accessories |
| Charger mode | Type-C USB-C Charging |
| Model Number2 | UV-S22 Pro V2 Battery |
Instock
There are no reviews yet.