Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 30 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | high |
| Waterproof / Water-Resistant | IP68 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174Mhz & 400-520Mhz |
| Dimensions | 173*100*95 mm |
| Model Number | UV-9R PRO V2 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Walkie Talkie | Waterproof |
| battery | 7.4V |
| Frequency Stability | 2.5ppm |
| Dual Band | Hf Transceiver |
| perated Temperature | -30c-+60c |
| Ham Radio | Frequency Portable Radio |
| Radio Comunicator | Radio Station |
| Type | Two Way Radio |
| sister | baofeng uv-5r uv-82 uv5r uv82 |
| sister1 | baofeng uv-9r uv9r plus more than 10w |
| power | 10w/5w/1w |
Instock
There are no reviews yet.