Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2500mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | BC-32UV battery Only |
| Frequency Range | BC-32UV battery Only |
| Dimensions | BC-32UV battery Only |
| Model Number | Baofeng DM-32 / UV-32 Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Original | 100% Original |
| Voltage | DC 7.4V |
| Charger | Type-C Charger |
| Type: | Li-Ion Battery |
| For 1 | Baofeng DM-32 Battery |
| For 2 | Baofeng UV-32 Battery |
Instock
There are no reviews yet.